Gala 2026: bijzondere veilingstukken voor een bijzonder doel 

Op 10 oktober 2026 is het zover: het jaarlijkse Gala van Ronald McDonald House België. 

Voor onze gasten is het een avond om naar uit te kijken. Voor het team achter het gala begint die avond al maanden eerder. Er komt heel wat organisatie, voorbereiding en vrijwillige inzet bij kijken om alles tot in de puntjes klaar te krijgen. 

En dat gebeurt met een duidelijk doel voor ogen: met deze ene avond zoveel mogelijk steun bieden aan gezinnen met een ernstig ziek kind. 

Een belangrijk onderdeel daarvan is ieder jaar de veiling en tombola. Ook voor Gala 2026 konden we rekenen op heel wat kunstenaars, bedrijven en organisaties die iets bijzonders ter beschikking stelden. 

Het resultaat? Een veilingcatalogus die bijna net zo divers is als de mensen die eraan hebben meegewerkt. 

Kunst die mee het verschil maakt 

Kunst krijgt dit jaar een mooie plaats in de veiling. Van schilderkunst en fotografie tot sculpturen: werken van onder andere Sofie Muller en Philip Aguirre, samen met vele andere topstukken maken deel uit van de bijzondere selectie voor Gala 2026.

Bijzondere belevenissen 

Ook aan bijzondere ervaringen ontbreekt het niet. Tomorrowland 2027, The Ultimate City Game van Team Sparks, een race experience voor tien personen en een verblijf bij Terhills Resort by Center Parcs behoren tot de belevenissen waarop geboden kan worden. 

Design, juwelen, sport & meer

Ook design, juwelen en sport zijn vertegenwoordigd, met onder andere een Eames Lounge Chair & Ottoman, een handgemaakte gouden ring en een gesigneerd shirt van Club Brugge. De tombola vult het aanbod verder aan met enkele mooie hoofdprijzen.

Achter iedere prijs staat iemand die ervoor kiest om mee te helpen 

Wanneer je al die werken, belevenissen en prijzen bij elkaar ziet, is het gemakkelijk om vooral naar hun waarde te kijken. 

Maar voor Ronald McDonald House België zit de echte waarde ook ergens anders. 

Achter ieder geschonken kunstwerk, verblijf, designstuk of belevenis staat iemand die bewust heeft gekozen om iets bij te dragen. 

Een kunstenaar staat een eigen werk af. Een bedrijf stelt een ervaring ter beschikking. Een organisatie schenkt iets uit haar aanbod. Soms gaat het om iets kostbaars, soms om iets wat nergens gewoon te koop is. 

Dat maakt de veiling meer dan een verzameling mooie prijzen. Het is ook een verzameling van mensen en organisaties die zeggen: wij geloven mee in wat jullie doen. 

En precies daarom verdienen ook zij tijdens Gala 2026 een plaats in de kijker. 

prematuur geboren

En wat maakt die ene avond daarna mogelijk? 

Wanneer op 10 oktober de laatste biedingen zijn uitgebracht en de avond ten einde loopt, krijgt de opbrengst een heel andere betekenis. 

Ronald McDonald House België gebruikt die steun om gezinnen met een ernstig ziek kind dicht bij elkaar te houden. Vandaag gebeurt dat onder andere in het Ronald McDonald Huis naast het UZ Brussel en via de vakantiehuizen in Vielsalm en De Haan. 

Maar dit jaar wordt er ook nadrukkelijk vooruitgekeken. 

In 2027 opent in Antwerpen de Ronald McDonald Huiskamer. De Huiskamer komt op de 1ste verdieping, binnen de nieuwe eenheid voor intensieve neonatale zorg, en wordt een integraal onderdeel van de nieuwe vleugel op de ZAS Campus Augustinus. 

Voor ouders van een pasgeboren baby op intensieve zorg kan zo’n plek veel betekenen. 

Even uit de ziekenhuisomgeving stappen zonder echt weg te moeten. Iets drinken. Tot rust komen. Een gesprek voeren. Of gewoon even zitten wanneer woorden niet nodig zijn. 

En ondertussen blijft hun kindje dichtbij. 

Zo maakt de opbrengst van het gala een echt verschil voor gezinnen, net op het moment dat ze die steun het hardst nodig hebben.

Van een veilingstuk naar iets veel groters 

Misschien is dat wel het bijzondere aan deze veiling. 

Een kunstwerk krijgt straks een nieuwe plek. Iemand beleeft een onvergetelijk weekend. Een designstuk krijgt een nieuw thuis. Een winnaar pakt enthousiast een tombolaprijs uit. 

Maar wat ervoor in de plaats terugkomt, reikt verder. 

Daarom willen we alle kunstenaars, bedrijven, organisaties, partners en schenkers die de veiling en tombola van Gala 2026 mee mogelijk maken oprecht bedanken. 

Niet alleen voor wat jullie schenken, maar vooral voor wat jullie daarmee helpen mogelijk maken. 

Op 10 oktober brengen we al die bijdragen voor één avond samen. Daarna nemen we hun waarde mee naar de gezinnen voor wie we het uiteindelijk allemaal doen. 

 

Lees ook onze andere blogs 

Volg ons:

Deel ons blog op:

LinkedIn
Facebook

Search Ronald McDonald House Chapter Site